Napisane przez: badguysoffice | Czerwiec 3, 2013

Czas przemyśleń

W okresie przed wielkimi uroczystościami kościelnymi kapłani organizują katechezy poświęcone teologii oraz liturgii (rok liturgiczny) zbliżającego się święta. Każde święto łączy się z wybraną tajemnicą wiary, połączenie między wiarą, życiem codziennym a liturgią. Dobre doświadczenie liturgii jest oparte na łączeniu stylu życia z głoszoną wiarą.

Założeniem, który ma posiadać Rok wiary, obchodzony przez dom modlitwy, ma być przygotowanie atmosfery do prawdziwego oraz nowego poczucia wiary, zastosowanie wsparcia misyjnego na potrzeby ponownej ewangelizacji. Powinien również wyrazić wspólne zobowiązanie do ponownego zrozumienia i nauk zasadniczych zasad wiary, które znajdują się w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Katechizm musi stać się też podstawowym narzędziem wspierania w wierze, szczególnie dla ludzi, jacy winny dbać o wychowanie wiernych.

Do zasadniczych obowiązków liturgicznych zaliczają się: składanie ofiar, modlitwa, odnowy i ablucje, oraz inne metody oddawania hołdu bogom i świętym. Liturgia chrześcijańska ma na celu pokazywać historię zbawienia, śmierć oraz zmartwychwstanie Chrystusa, a także budować grono braci w wierze. Liturgia liturgia jest realizowana przez pełne zgromadzenie, aczkolwiek przewodnie zadania są najczęściej przewidziane dla osób w odpowiedni sposób wybranych.

Reklamy

Kategorie

%d blogerów lubi to: