Napisane przez: badguysoffice | Lipiec 19, 2013

Kolejna przeprowadzka

To już za kilka dni najważniejsza przeprowadzka w moim życiu. Nie żałuję, bo można rzec na swoje. Czas ucieka coraz szybciej, toteż trzeba się przełożyć energicznie do działania. Dużo naszych szpargałów już popakowaliśmy, ale jeszcze dużo zostało do spakowania. Rzecz jasna to nie będzie wielki problem, a ja wybiegam już myślami w jakim stylu urządzimy to nowe mieszkanie. Urządzamy trzy pokoje i kuchnię, także lecimy po kolei.

Kuchnia, śmiało trzeba uznać, że jest umeblowana i nie potrzebuje większych przemian. Odmalujemy tylko ściany. Poprzednio mieszkało tutaj tylko małżeństwo i w tej dość jasnej kuchni znajdują się stoły i krzesła. Jak na złość jedynie dwa, i zapewne nasza czwórka tam się nie pomieści. Będziemy musieli zastanowić się nad alternatywą zamiany, na trochę większy, żeby się nie nosić z posiłkami do dużego pokoju. Zastanawiam się, czy da się nabyć coś gotowego, czy trzeba będzie ten stół robić pod wymiar.

Duży pokój. Zgodnie z moją wizją musi być tam trochę wolnego miejsca.Zgrabna sofa, podstawka pod rtv, telewizor, a na przeciwko stół i krzesła. Jest to do zrealizowania, gdyż pokój jest dość ustawny. Już wiemy, że obecni lokatorzy nie będą zdejmować żyrandoli, a także komody. Dopiero co byliśmy przed dylematem zabierania naszej komody ze starego domu, a tu nowy mebel do wykorzystania. Jeżeli zdecydujemy, iż kompletnie nie pasuje do naszego stylu, wyląduje po prostu na śmietniku.

Sypialnia. Będzie znacznie mniejsza niż nasza obecna, toteż od razu uznaliśmy, że nie bierzemy szafy z sypialni. Poza tym tam została szafa w zabudowie, także nie będziemy jej potrzebowali. Cały czas myślimy co począć z łóżkiem. To nasze jest dość spore, a w zakupionym mieszkaniu pokój sypialny będzie zdecydowanie mniejszych gabarytów od tej do której się przyzwyczailiśmy. Łóżko jakoś upchniemy, ale to zagraci pokój. Jednak nie chce mi się wymienić duże łóżko na węższą wersalkę i codziennie się męczyć przy ścieleniu. Obok łóżka musimy zabrać jeszcze toaletkę i komodę. Wydaje mi się jednak, że razem się nie zmieszczą i musimy z jednego zrezygnować.

Dziecięcy pokoik. Jak to w blokach jest niewielki, ale będzie tylko dla jednego dziecka. Bardzo długo ja miałem pokój z bratem i doskonale wiem jak konieczny jest swój kąt. Od razu nie planujemy go od zera meblować. Wstawimy meble te które mamy teraz, a za kilkanaście miesięcy jak czas będzie iść do szkoły kupimy stosowny zestaw. Widziałem bombowe meble systemowe, które nie zajmują dużo przestrzeni, a do tego są nadzwyczaj funkcjonalne. Powinniśmy zauważyć, że biurko jak pójdzie do szkoły będzie nieuniknione. Przecież ona dopiero była przedszkolakiem, a tu musi iść do szkoły.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: